Friday, March 26, 2010

Juuksevärv, triibud ja väljakasvatamine

Üleval pildil üleni blondeeritud juuksed ja alumisel umbes aasta hilem triibutatult.


Väga palju on tegureid, mis määravad meie juuste väljanägemise. Number üks on geenid, mille vastu ei saa me keegi. Number kaks on toitumine. Kolmandaks on oluline keskkond ja neljandaks, kuidas me ise nende eest hoolitseme. Täna kirjutan neljandast faktorist.


Kui juuksed on peenema kiuga, siis võib värvimine ja kuumtöötlus(sirgendamine, föönitamine jms.) neile väga viga teha. Kõige ilusam juuks on ikkagi terve juuks. Kui eelnevalt värvitakse kogu pead, siis tasub minna triibutamise peale üle. Esiteks juuksejuuri peab värvima iga kuu, kuid triipe võib vabalt käia 2-3 kuu tagant tegemas. Triibutamine on ideaalne abivahend ka juuksevärvi väljakasvatamisel. Mina pole tänaseks 6 kuud triibutamas käinud juba ja mu juukseid praeguse seisuga näeb eelmisest postitusest, kus peavõruga eputan:)


Näiteks: kui loomulik värv on kartulikoor(nagu enamikel eestlastel) ja blondeeritakse üle pea, siis järgmine kord võib paluda juuksuril teha keskmised või helepruune triipe(tihti nad tahavad väga tumedaid teha, kuna triibud kuluvad pesudega maha, kuid ärge laske ja valige ise meeldiv toon välja..liiga tumedad triibud võivad koledana jääda siiski). Järgmisel korral võib lasta ainult heledaid triipe teha, kui pruunid triibud ei meeldinud. Põhiline point on siin see, et pooled juuksed jäävad värvimata igal korral ja see säästab juukseid oluliselt ning nagu ka mainitud, siis triibutama ei pea iga kuu. Võibolla hakkab isegi enda loomulik värv meeldima ja kasvatate üldse välja:) Väljakasvatamise puhul ei soovita kindlasti korraga kogu pead enda loomulikku tooni värvida. Esiteks, juuksevärv on alati natuke teist tooni, kui enda juuks ja väljakasv on ikkagi näha. Teiseks, järsult tumedamaks värvimine võib shoki tekitada ja tuleb tahtmine kogu pea kohe tagasi heledaks värvida. Tark ei torma! Sammhaaval on see kõige valutum. Mina olin enda juukseid värvinud alates 13. eluaastast ja mul polnud enam halli aimugi, millised mu loomulikud juuksed on. 19 aastaselt hakkasin tegema pruune ja heledaid triipe ja mingi aeg ainult heledaid. Juuste olukord paranes ikka oluliselt. Varem ei saanud ma juukseid kunagi pikemaks õlgade piirist, nad lihtsalt murdusid ära. Tänu juuste kahjustamise vähendamisele olen sellest pikkusest läbi murdnud lõpuks. Samuti võib paluda juuksuril teha triipe kõige heledama värviga, mis pole blondeerija(üldiselt blondeeritakse heledad triibud ja blondeerija on kõige kahjulikum juuksele). Üks abivahend juuste säästmisel on veel: kui varem värvisite kogu pead või tegite kogu peale triipe, siis seekord laske teha ainult pealmistele juustele triibud. Alumisi juukseid pole niikuinii eriti näha ja milleks neid rikkuda:)


Kui juuksed on üleni mustaks värvitud, siis väljakasvatamisel on samuti parim lahendus triibutamine. Kogu pea värvimine toob tõenäoliselt oranzi tulemuse. Esimesel või ka teisel korral võib triibutades värv veidi kummaline ja oranzikas jääda(kuid siiski vana värvi juuksed veel varjavad seda piisavalt, et igatahes parem kui üleni oranz), edaspidi peaks värv ilusam tulema.


Kui mõelda üleüldiselt juuste peale ja mis toiminguid nendega teha, siis tasub alati aasta lõikes kalkuleerida. Päris oluline vahe tuleb, kas käia triibutamas 2 kuu tagant või juuksejuuri värvimas iga kuu. Juustesääst on 50% ehk siis aasta pärast on juuksed poole tervemad! Võib endale lausa plaani teha kalendrisse, see aitab meeles pidada, kaua on möödas viimasest juuksuriskäigust ja kuna tuleks uuesti minna.


No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...