Sunday, November 4, 2012

What to do in Dublin..part 1

My trip to Dublin was approx 4 days long and I think this amount of time was perfect. Though it felt like I was there a month or something.
Dublin has very compact city centre and you can go almost anywhere by foot.
First about shopping: there are several Primark/Penneys shops. One of the largest shopping mall is Ilac and also the streets are full of little shops (Henry street and Crafton street). If you walk along the river, take a little peak to the smaller streets, you may find really cute vintage, book and home stuff shops.
Second, we visited the most visited tourist attraction in Ireland - the Guinness Storehouse. It didn't give me thrills but I do not regret I went there. On the top floor there was a bar (Graviti bar) whish has walls made of glass and has 360 view to Dublin. Also you get a free Guinness beer with the ticket, but I didn't like it very much (not that I am a beer fan and I would like other beers). I liked the Guiness ads which were on the walls and some places you could see them by video.

Ma teen selle postituse kahes osas, kuna muidu niigi viiemeetrine jutt veniks veel pikemaks:)

Meie reis (ja meid oli lausa 9 ) kestis umbes 4 päeva. Minu arvates oli see Dublinis veetmiseks ideaalne aeg, kuna noor inimene jõuab palju ja nelja päevaga sai umbes viis miljon asja tehtud:)
Dublin on üpriski kompaktse kesklinnaga ja enamus kohtades sai jalgsi ära käidud.
Esiteks shopping: Dublinis on päris mitu Primark /Penneys poodi. Lisaks on Ilac kaubanduskeskus ning Henry ja Crafton street on täis väiksemaid poode (ka ekslkusiivsemaid). Lisaks soovitan jalutada mööda jõge ja tuulata pisikesi kõrvaltänavaid pidi, kuna need on täis pisikesi armsaid vintage poode, kodupoode, raamatute poode jne. Näiteks ma sattusin poodi, kus müüdi kõiksuguseid madusid, kameeleone ja muid roomajaid. Nagu väike roomajate loomaaed. Või raamatuklubi õhtule ühte raamatupoodi.
Teiseks otsustasime külastada Iirimaa kõige enam külastatud turistikat, ehk siis Guinness Storehouse. Mingeid erilisi emtosioone see ei tekitanud, kuid samas polnud ka kahju, et seal sai ära käidud. Kõige kõrgemal korrusel on klaasseintega baar, kust näeb kogu linna 360 kraadi. Seal saab lunastada ka enda tasuta Guinnessi õlu, mis minu arvamist mööda on küll jubedus kuubis. Õlu pole nagunii mu eriline lemmik, aga see mõru lörr tekitas küll tahtmise jook sinnasamasse klaasi tagasi sülitada (viisaka inimesena ma seda siiski ei teinud). Kõige rohkem meeldisid mulle Guinessi reklaamid läbi aegade, mis olid seintel piltide ja siltidena, kui ka videodena paaris kohas.
Pilet maksis vist ca 16 eurot.Also, I visited the Dublin Castle. Right next to the Dublin Castle there is a really cute park. If you get your hands on Lonely Planet I recommend you take the medieval tour. There are lots of castles and churces in Dublin. 
Tasuta vaatamisväärsusi on Dublinis hulgi. Kui keegi viitsib endale Lonely Planeti hankida, siis võib medieval touri (keskaegse jalutuskäigu) läbi teha. Tihti juhtub nii, et jalutades niisama mööda tanavaid, vaatab nurga tagant mõni uhke loss või kirik vastu. Õnneks on väga palju kultuuripärandit säilinud.
Väga tuntud on Dublin Castle, mida saab väljast imetleda (sisenedes vist on pilet). Kindluse kõrval on kohe väga armas ja ilus park.If you walk a little you can visit Trinity College, which has several buildings and monuments, one of them below.

Veidi jalutades jõuab Trinity College'ni, mille ümber keerlev melu on täpselt selline, nagu fimides nähtud. Kool on veidi suurem ala, millel niiöelda siseõu, kus ka selline moment:)


In the end (or beginning) if Crafton street there is a beautiful park. In the entrance there is a glorious arch and in the park there are squirrels, swans, ponds, little bridges and so on. 

Crafton streeti lõpus on ilus suur park, mis on nagu mini central park. See algab suure kaarega (nagu triumfikaar..hihii) ja sees on ilusad puud, oravad, tiigid, luiged, veel igasugused erinevad linnud, kelle nime ma ei tea, pingid, minisillakesed jne.Half of one of the days we spent on fishermens village called Howth. Definitely worth to visit. The return ticket is approximately 5 euros and the ride takes ca 30 minutes. Near the train station there is a light house and a pier where we saw seals. There are also small cute shops in this village. 

Ühe pooliku päeva veetsime me kalurikülas (Howth). Pilet edasi tagasi maksab alla 5 euro ja sõit kestab ca pool tundi. Seda kohta tasub kindlasti külastada. Kohe rongijaama vahetus läheduses on kai ja sadam, kus meie nägime lausa hülgeid. Mööda põhilist tänavat jalutades võib leida nunnusid kodupoode ja vintage poode ning mahetoidu poode.

On the second floor of this Country Market store is a very cousy cafeteria with delicious food. I had a goat cheese and it was fantastic.

Selle poe kohal (pilt allpool) on üliarmas kohvik, mida soovitan kohe kindlasti külastada (kitsejuust oli eriti leka).There is also an interesting cemetary between the ruins and beautiful cliffs and sea shore.

Omaette huvitav vaatamisväärsus oli sealne surnuaed, mis on kiriku varemete vahel. Pilti ei teinud sellest.


3 comments:

 1. Dublin on nii-nii ilus ja tore! Minu arvates eestlase jaoks ka üsna kodune. Mul oli õnne Dublinisse nädalaks tuhalõksu jääda, kui see Islandi vulkaanipurse oli -- ütleme nii, et ma ei kurtnud :)

  ReplyDelete
 2. I also went to Dublin and to Howth!! We've made the same trip haha =) The park at the end of Grafton Street is sooo beautiful, you can see pictures in my last post!
  xx

  ReplyDelete
 3. See kitsejuustusalat näeb küll eriti isuäratav välja :P

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...